Minister: ProRail mag spoor blijven beheren21 februari 2013
Spoorbeheerder ProRail mag van staatssecretaris Wilma Mansveld (Spoor) tot 2025 het spoor blijven beheren en onderhouden. Dat schrijft Mansveld in een brief aan de Tweede Kamer.De huidige afspraken met ProRail lopen tot en met 2015. Voor de periode van 10 jaar erna moeten nieuwe afspraken worden gemaakt. Dat gaat de komende tijd gebeuren, schrijft Mansveld (.pdf).
De beheersconcessie, zoals de afspraken met ProRail worden genoemd, is volgens Mansveld een belangrijk instrument om de situatie op het spoor te verbeteren. Zo kunnen er bijvoorbeeld afspraken worden gemaakt over samenwerking met de NS en over het sneller opstarten van het treinverkeer na grote verstoringen.
'Stevige bijdrage' geleverdVolgens Mansveld heeft ProRail de afgelopen jaren 'een stevige bijdrage' geleverd aan het verbeteren van de veiligheid op het spoor. Toch moet het in de volgende concessieperiode nog beter, schrijft ze.
Lees hier verder...