Mansveld wikt over extra geld ProRail6 maart 2013
Spoorbeheerder ProRail moet eerst in kaart brengen welke seinen versneld moeten worden voorzien van het veiligheidssysteem ATB-vv, voordat staatssecretaris Wilma Mansveld (Spoor) een besluit neemt over de gevraagde investering van 100 miljoen euro extra. Dat zei Mansveld woensdag tijdens een overleg in de Tweede Kamer.ATB-vv is een spoorbeveiligingssysteem dat ervoor zorgt dat alle treinen die door een rood sein rijden, worden stilgezet. Dat kan ongelukken voorkomen, zoals bijvoorbeeld de treinbotsing van vorig jaar april in Amsterdam, waarbij één dode viel.
Het systeem zal de komende jaren echter langzaam maar zeker worden vervangen door een Europees systeem met de naam ERTMS. Mansveld vraagt zich daarom af of het verstandig is om nog in ATB-vv te investeren nu ERTMS eraan komt. Tegelijkertijd wil ze niet besparen op veiligheid.
ProRail heeft inmiddels toegezegd om een risicoanalyse te maken voor de seinen die de organisatie op het oog heeft. ProRail-directeur Marion Gout-van Sinderen zei eerder in een interview dat ze 100 miljoen euro nodig heeft om voor 2015 in totaal 5000 van de 12.500 seinen te voorzien van ATB-vv.
Lees hier verder...